Vezetőképzéseinken rendszeresen felteszem a résztvevő műszakvezetőknek, csoportvezetőknek ezt a kérdést:
Ma nehezebb vezetőnek lenni, vagy amikor kineveztek?
Szinte mindenkitől azt hallom, függetlenül attól, hogy 5 éve vagy 15 éve kezdte, hogy MA! Nem ez tűnik logikusnak, hisz amikor valaki kezdő,
- még nincs pontos képe arról, mi is a vezetői munka lényege,
- milyen kompetenciákra,
- hozzáállásra, szemléletmódra van szüksége ahhoz, hogy jól csinálja a munkáját.
- Nincs korábbi tapasztalata, amire támaszkodhatna.
Miért nehezebb vezetőnek lenni ma, mint amikor kineveztek?
Ilyen válaszokat szoktam kapni:
- Nagyobb a csapatom.
- Többféle terméket gyártunk, többféle szolgáltatást nyújtunk.
- Bonyolultabbak a folyamatok, komplexebbek a rendszerek, amiben dolgozunk.
- Gyakoribbak a változások.
- Nagyobb a fluktuáció.
- Jobban kell figyelni a minőségre.
- Többet kell foglalkozni az emberekkel.
- Sokkal több a megbeszélés, a meeting.
Mi az a legfontosabb tényező, ami miatt ma nehezebb vezetőnek lenni?
Sokkal, de sokkal többet kell törődni az emberekkel!
Ez a résztvevők egyöntetű válasza, függetlenül attól, hogy multinál vagy KKV-nál dolgoznak. Persze a törődés szó helyett sokan inkább nyűglődés szót használják, és van még ennél is nyersebb megfogalmazás!
Azért nyugodj meg kedves olvasóm! A helyzet a fejlett országokban is hasonló, ahogy ez az előadás is hangsúlyozza.
Mindez azt jelenti, hogy a dolgozókat közvetlenül irányító műszakvezetők, csoportvezetők ösztönszerűen érzik azt a nagy paradigmaváltást, amiben a covid utáni turbulens időkben élünk.
Ösztönösen érzik, hogy gyökeres változásra van szükség a vezetői stílusokban és derekasan küzdenek is, hogy fejlődjenek.
Azt is ösztönösen érzik, hogy változatlan tudással nehéz egy gyökeresen megváltozó világot menedzselnünk!
Ma mindannyiunknak gyorsabban, tudatosabban kell tanulnunk:
- Megértenünk mi az probléma, kihívás, amivel éppen szembe nézünk.
- Megfogalmazni, milyen tudásra, készségre, kompetenciára van szükségünk a sikeres megküzdéshez.
- Beszerezni azokat egy gyors továbbképzésen vagy önképzéssel.
- Átültetni a tanultakat a gyakorlatba.
Ha Te sem akarsz állni, míg futnak a percek és fejlődni akarsz, több programunkat ajánljuk:
- Biztos alapokat nyújtó, átfogó képzés a dolgozókat közvetlenül irányító vezetők számára egyéni és csoportos formában.
- Rövid, célzott kommunikációs képzés azoknak, akik úgy érzik, alapos tudással rendelkeznek, de nem elég magabiztosak, hatásosak, amikor nyilvánosan kell megszólalniuk.
- Azoknak, akik pozitívak, energikusak akarnak lenni a sok negatív hatás ellenére, akik mindenáron el akarják érni céljaikat.
Számunkra rendkívül motiváló, ha olyan vezetőkkel találkozunk, akik fejlődni akarnak. Kérlek, hívj fel, hogy tudjunk segíteni!
Kérdésem hozzád, kedves kiválóságra törekvő vezető:
Szerinted ma nehezebb vezetőnek lenni, vagy amikor kineveztek?
Barátsággal:
Héder Sándor
forlong@t-online.hu
+36 30 9578 515
p.s.: Ha van műszakvezető vagy csoportvezető barátod, ismerősöd, kérlek, küld nekik tovább írásunkat. Köszönöm!